Kangroos Company / Program Hakkında

Karayip Yaz Okulu

“Caribbean Summer School” Programı kurumuzun; Karayiplerde,  Caribbean Education and Culture Foundation (CECF), St. Maarten Üniversitesi ve Avrupa Birliği Ülkeleri ile Türkiye’de temsilciğini üstlendiği Ege Ekoturizm Derneği adı altında organize ettiği bir programdır.

Programımız tüm dünyada var olanların dışında yeni bir konsept ile farkını ortaya koymaktadır. Artık dil öğrenmek daha kolay ve eğlenceli. Karayiplerde 17 günlük bir süre zarfında sıcak bir ortamda Karayip halkı ile macera dolu bir programda kısa sürede birlikte bunu başarabiliriz.

St. Maarten, Küba ve Dominik Cumhuriyet’inde gerçekleşen 17 günlük “Caribbean Summer School” Programımıza dahil olan katılımcılarımız, deneyimli öğretmenlerimiz ile kısa sürede konuşma dilinde gerekli seviyeye ulaşacaklar ve programımızın sonunda sertifika sahibi olacaklardır.

Programımız, katılımcılarımıza bir çok aktivite ile daha sosyal birey olmalarını sağlayacak ve her katılımcımızın vizyon ve misyonunun ileri noktalara ilerlemesini sağlayacaktır. Aynı zamanda yerel halkla da iletişim halinde oldukları için kültürlerini geliştirme fırsatı buluyorlar.

Programımıza dahil olacak katılımcılarımızda ana hedeflerimiz dil becerilerini geliştirmemiz, farklı kültürleri, aileleri ve kampüs yaşamını tanımalarını sağlamayı, dünyaca ünlü yerleri ziyaret etmeyi, yeni arkadaşlar kurmalarını, kültürlerarası anlayışı güçlendirmeyi ve teşvik etmeyi, toplulukla işbirliği yapmak ve sorumluluk değerlerini bütünleştirmeyi hedefliyoruz.

Dil programlarımız, İngilizce, İspanyolca ve Fransızca dil derslerini, heyecan verici kültürel etkinlikler ve geziler ile birleştiriyor. Caribbean Education and Culture Foundation (CECF) ve St. Maarten Üniversitesi eğitim standardı üzerinde emniyetin en üst düzeyde olması gerektiğini kabul eder.

Karayiplerin en güzel ülkelerinde organize edilen bu program; Türkiye ve Avrupa’dan dahil olan gençlerin farklı kültürler keşfetme ve yabancı dillerini geliştirmeleri amaçlı bir programdır.

Uluslararası öğrencilerimize yönelik misyon ve değerlerimiz:

1Dil becerilerini geliştirmek
2Farklı kültürleri, aileleri ve kampüs yaşamını tanımasını sağlamak
3Dünyaca ünlü yerleri ziyaret etmek
4Yeni arkadaşlar edinmek
5Kültürlerarası anlayışı güçlendirmek ve teşvik etmek
6Toplulukla işbirliği yapmak ve sorumluluk değerlerini bütünleştirmek