Kangroos Company / Dominic

Karayip Yaz Okulu

Dominik Cumhuriyeti, Karayiplerdeki Hispanyola adasında yer alan bir ülkedir. Hispanyola, Porto Riko’nun batısında, Küba ve Jamaika’nın doğusunda yer alır. Venezuela ile deniz sınırı vardır. Adanın batı kısmında Haiti bulunur. Dominik Cumhuriyeti ile Dominika karıştırılmamalıdır.

Karayipler ’de bulunan turistik ve kültürel açıdan oldukça zengin ülkelerdendir. Christopher Columbus ilk defa 1492 yılında bu Yeni Kıtayaayak basmıştır.

Dominik Cumhuriyeti, deniz kum güneş tatili bakımından zengin olduğu gibi kültürel bakımdan da oldukça zengin bir ülkedir. Tarihsel dokusu, müzeleri, arkeolojik alanlar adanın geçmişini gözler önüne seriyor.

Kültür, sanat ve sportif aktiviteler bakımından oldukça doyurucu olan Dominik, kumsalları ve plajları ile dünyanın son gözdelerindendir.

Dominik Cumhuriyeti farklı bir tatil, salsa, bachata ve cha chayı doya doya yaşamak, festival, eğlencenin tadına varabilmek için en ideal bölgelerdendir.

Cennetten köşe sayılan Dominik Adaları dalış turları için de oldukça idealdir. Şnorkelli ve tüplü dalışlar, rüzgâr sörfü gibi su sporlarına meraklı olan amatör ve profesyonel sporcular tarafından da rağbet görmektedir.

Dominik Cumhuriyeti Karayipler plaj yaşamını kültürel zenginlikleriyle birleştirir. Porselen beyazı kumları, pırıltılı denizleri ve ter temiz havası ile tamamen tropikal bir
cennettir.

Dominik’te nereye giderseniz gidin tatilinizin adanın tüm güzellikleri ile birlikte üzerinizde kalıcı bir etki yaratacağına emin olabilirsiniz.

Adada herkesin yapabileceği su sporları aktiviteleri, gözlerinizi kamaştıracak denizaltı yaşamı ve heyecanlı mercan resifleri bulunmasının yanı sıra düzenlenen fantastik turlar ile de balinaları, eski kasabaları ve adacıkları da görme fırsatı bulabiliyorsunuz.

Dominik Cumhuriyeti resmi dili İspanyolca’dır.

Turistik bir bölge olmasından ve turizmin hızla gelişmesinden dolayı otellerde, restoran ve bu tür yerlerde İngilizce’de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Para birimi Dominik Pesosu (DOP) dur. Fakat turistik bölgelerde Amerikan Doları kullanılır.

“Caribbean Summer School” Programı kurumuzun; Karayiplerde, Caribbean Education and Culture Foundation (CECF), Autonomous University of Santo Domingo ve Avrupa Birliği Ülkeleri ile Türkiye’de temsilciğini üstlendiği Ege Ekoturizm Derneği adı altında organize ettiği bir programdır.

Dominik Cumhuriyet’inde gerçekleşen 17 günlük “Caribbean Summer School” Programımıza dahil olan katılımcılarımız, Karayipler  kültürü tanımanın yanı sıra, deneyimli öğretmenleri sayesinde kaliteli bir dil eğitimi almış oluyorlardır. Aynı zamanda, program dahilindeki bir çok aktivitide bulundukları ülkenin konuşulduğu resmi dili konuşarak yerel halkla da iletişim halinde dillerini geliştirme fırsatı buluyorlar. Programımıza dahil olacak katılımcılarımızda dil becerilerini geliştirmeyi, farklı kültürleri, aileleri ve kampüs yaşamını tanımalarını sağlamayı, dünyaca ünlü yerleri ziyaret etmeyi, yeni arkadaşlar kurmalarını, kültürlerarası anlayışı güçlendirmeyi ve teşvik etmeyi, toplulukla işbirliği yapmak ve sorumluluk değerlerini bütünleştirmeyi hedefliyoruz.

Karayiplerin en güzel ülkelerinde organize edilen bu program; Türkiye ve Avrupa’dan dahil olan gençlerin farklı kültürler keşfetme ve yabancı dillerini geliştirmeleri amaçlı bir programdır.

Kurumumuz, Karayipler Yaz Okulu ile beraber 2 farklı hedef kitleye hizmet vermektedir.

Dil kurslarımız, çocukların (18 yaş altı öğrenciler) ve gençlerin yıl boyunca, okul tatillerinde katılabileceği kurslardır.

12-18 yaş grubu öğrenciler için: 12-18 yaş grubu öğrencilere yönelik yaz tatili kurslarının en önemli özelliği eğitim ve tatil amaçlı düzenleniyor olması. Sabah saatlerinde İngilizce eğitimi alan öğrenciler, öğleden sonraları kendileri için organize edilen çeşitli gezilere, sosyal, sportif ve kültürel aktivitelere katılıyorlar. Bu şekilde, öğrencilerin diğer ülkelerden gelen yaşıtları ile kaynaşarak İngilizcelerini geliştirmeleri ve hoş vakit geçirmeleri amaçlanır.

Genç ve yetişkin öğrenciler için: Genç ve yetişkin öğrenciler yaz süresince standart, yarı yoğun ya da yoğun programlara istedikleri süreyle katılarak hem yaz tatillerini değerlendirebilir hem de İngilizcelerini geliştirebilirler. Bu programlara yaz süresince herhangi bir hafta başlamak mümkün. Öğrenciler kursa başlamadan önce seviye tespit sınavına tabi tutulur ve seviyelerine göre sınıflarına yerleştirilir. Yurtdışı eğitim öğrencilerin yalnızca İngilizce seviyelerini geliştirmekle kalmaz, farklı kültürleri tanımalarını, arkadaşlıklar kurmalarını ve vizyonlarını geliştirmelerini sağlar.

Eğitim alırken tatili de aradan çıkart 🙂

Dersler

Öğrenciler İngilizce derslerini Autonomous University of Santo Domingo Üniversite’sinde en fazla 10 kişilik uluslararası dersliklerinde alırlar. Deneyimli ve uzman öğretmenler en çağdaş eğitim metotlarını kullanarak öğrencileri sıkmadan eğitim verirler. Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini arttıracak, dil bilgilerini geliştirecek ve İngilizcelerini kullanmaya yönelik kendilerine güvenlerini sağlayacak niteliktedir.

Çevre gezileri

Karayipler Yaz okulu öğrencileri için genellikle hafta sonları tam, hafta içi ise yarım günlük eğlenceli geziler düzenlenir. Gezi programları kapsamında tarihi ve turistik yerleri, müzeleri, eğlence parklarını, alışveriş merkezlerini ziyaret eden öğrenciler ülkelerine unutulmaz anılarla döner.

Sosyal aktivite ve Spor

Öğrencilerin İngilizce derslerinden arta kalan zamanları zengin sosyal ve sportif aktivitelerle değerlendirilir. Günlük programlar, sosyal aktivite ve gezi koordinatörleri tarafından öğrencilerin her anını eğlenceli ve verimli geçirebilmeleri için titizlikle hazırlanır. Öğrencilerin kendi ülkelerinden farklı kültürleri ile beraber alışık olmadıkları spor dalları, kriket ve beyzbol sporları ile bunun yanında karayiplerin turkuaz denizlerinde snorkelling yapma ve deniz kaplumbağalarıyla beraber yüzme, çeşitli su sporları etkinlikleri, jimnastik gibi aktiviteler, turnuvalar, eğlenceli yarışmalar, oyunlar, yetenek şovları, yerel sirk gösterileri, video ve film geceleri, el sanatları çalışmaları programlardaki aktivitelerden sadece bazıları.

Programımıza dahil olan hizmetler

 • Dominik Cumhuriyet’ine seyahat (Gidiş dönüş uçak biletleri, otobüs tarifeleri, vb.)
 • Konaklama
 • 3 Öğün Yemek (Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği)
 • En fazla 10 öğrenciden oluşan sınıflarda uygun nitelikli öğretmenlerce toplam 40 ders dil eğitimi (her biri 45 dakikalık dil eğitimi).
 • CECF tarafından havaalanı servisi
 • CECF tarafından düzenlenen aktiviteler
 • CECF tarafından düzenlenen günü birlik geziler
 • İngilizce kitaplar ve kırtasiye
 • En fazla 10 öğrenciden oluşan sınıflarda uygun nitelikli öğretmenlerce toplam 40 ders dil eğitimi (her biri 45 dakikalık dil eğitimi).
 • Program dahilindeki seyahat masrafları (Aktiviteler, günü birlik geziler)
 • Kayıt masrafları
 • Kurs sonu katılım sertifikası

Programımıza dahil olmayan hizmetler

 • Vize
 • Seyahat Sigortası

Program ödeme koşulları / iade iptal ve Yöntemi nedir?

Programa dahil olan katılımcılarımıza, program ücretlerini peşin ödeyebilecekleri gibi bir de taksitle ödeme yapma fırsatı sunuyoruz. Kurumumuzun resmi banka hesabına yapılacak olan ödemelerde taksit yapılması istenirse:

Yüzde 40’ını peşinat olarak, yüzde 60’ını 3 ay taksit olmak üzere 4 farklı zamanda ödeme alıyoruz.

Konaklama ve yeme içme koşulları nelerdir?

Konaklama, Dominik Cumhuriyet’inin başkenti Santo Domingo’da olmakta ve Türkiye’deki otellerin seviyesine göre 2 yıldızlıdır.

Yemek ve konaklama Karayiplerde bulunan Caribbean Education and Culture Foundation tarafından karşılanacak. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve aperatiflerin tamamı program dahilinde olacak.

Konforlu bir konaklama için otelimizde çarşaf, battaniye ve yastık gibi temel ihtiyaçlara ulaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra ihtiyaç dahilinde havlu kiralamanız da mümkün olacaktır. Yiyecek ile ilgili olarak; yemek hazırlamak için gerekli tüm malzemeler, mutfak eşyaları ve teçhizat Caribbean Education and Culture Foundation (CECF) tarafından karşılanacak.

Yiyecekler, yemek yapma ve hazırlama görevlerini karayipli aşçılarımız tarafından hazırlanacak. Yemek ile ilgili özel gereksinimleri olan katılımcılar olması halinde (vejeteryan, vegan, alerji yapan besinler v.b) lütfen Caribbean Education and Culture Foundation (CECF)’ye bildiriniz. Talebiniz dikkate alınacaktır.

Ulaşım nasıl sağlanacaktır?

Dominik Cumhuriyeti uçuşları aktarmalı olarak genel olarak Avrupa üzerinden yapılmaktadır. Farklı Avrupa başkentlerinden Dominik’e direk uçuşlar bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 16 saat sürmektedir. Santo Domingo Havalimanından ise; organizasyonumuz tarafından konaklama yerine ulaşım özel araçlarla sağlanacaktır. Ve, Program dahilindeki tüm ülke içi seyahatlarımız da gene kurumumuz tarafından otobüslerle sağlanacaktır.

Dominik Cumhuriyet’inde program dışında ekstra gün kalmak istesek nasıl yardımcı olursunuz?

Program dışında, program öncesi ya da sonrası ekstra gün kalmak isteyen katılımcılarımız için hem uygun fiyatlı konaklama taleplerinde yardımcı oluyoruz. Hem de organizasyonumuzdaki gönüllü arkadaşlardan ücretsiz şekilde rehberlik hizmeti almalarını sağlıyoruz.

DOMİNİK CUMHURİYETİ / CARIBBEAN SUMMER SCHOOL PROGRAMI

 • Yukarıdaki tablodaki İngilizce Dil Eğitimi örnek programımız olup İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dil eğitimi seçeneklerimiz mevcuttur.
 • Programımız dahilinde her gün, sabah 8:00 ile 8:45 arası kahvaltı, 12:00 ile13:00 arası öğle yemeği, 18:30 ile 19:30 arası akşam yemeği ve bununla beraber akşam 20:30’dan sonra her gece farklı etkinlikler olacaktır.
 • Program dahilindeki 10 gün boyunca toplam 40 saat dil eğitimimiz olmakla beraber, bu eğitimler kurumumuzdaki öğretmenler tarafından organize edilecektir. Deneyimli ve uzman öğretmenler en çağdaş eğitim metotlarını kullanarak öğrencileri sıkmadan eğitim verirler. Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini arttıracak, dil bilgilerini geliştirecek ve İngilizcelerini kullanmaya yönelik kendilerine güvenlerini sağlayacak niteliktedir.
 • Öğrenciler İngilizce dil kursları dışında düzenlenen eğitici ve eğlendirici etkinlikler sayesinde etrafıyla çok daha fazla etkileşim içerisine giriyor. Yaz okulu öğrencileri hafta sonları tam gün hafta içi ise yarım günlük geziler ile İngilizceyi aktif olarak kullanıyor. Düzenlenen gezi programları tarihi, doğal ve turistik yerleri, müzeleri, eğlence parklarını, sahilleri ve hayvanat bahçelerini kapsıyor. Öğrenciler bu etkinlikler sayesinde ülkelerine inanılmaz bir deneyimle geri dönüyor. Belirli günlerde düzenlenen video ve film geceleri sayesinde İngilizce dinleme ve anlama seviyeleri ders dışında da geliştiriliyor.
 • Gezilerin yanı sıra öğrencilerin bedensel ve zihinsel gelişimi için uzmanlar tarafından hazırlanmış aktiviteler ders aralarında uygulanır. Karayiplere özgü farklı spor dalları, dansları, karayipler el ve doğa sanatları programlarının yanı sıra öğrencilerin keyif alacakları spor yarışmaları ve turnuvalar eğlenceyi zirveye taşır. Ayrıca video ve film gösterimleri sayesinde İngilizce dil eğitimi pekiştirilmeye gayret edilir.

Sıksık Sorulan Sorular

Ben neden “Caribbean Summer School!” Programına katılıyorum?

Programımız; kısa zaman zarfında konuşma dilini en verimli bir şekilde nasıl öğrenebilirime cevap olarak ortaya çıkmıştır. 17 gün içerisinde toplamda 40 saat seçeceğiniz yabancı dil seçeneği ile daha rahat bir şekilde konuşacaksınız. Herhangi bir yabancı dilde size soru sorduklarında bildiğiniz halde cevap vermeye çekiniyor musunuz? Peki konuşabilmek için yurtdışı programı arıyor musunuz? İşte biz de tam bu sorularınıza cevap olarak buradayız. Dünyanın en güzel noktası, tropikal iklimin hakim olduğu; güneş, kum ve denizin anlam bulduğu yerde yani Karayiplerde artık yabancı dil öğrenmek daha kolay.

En başta yabancı bir dil öğrenmek ve konuşma dilinizi geliştirmek istiyorsanız tam aradığınız yerdesiniz. Bunların yanında eğer macera seviyorsanız ve heyecan arıyorsanız ‘’Caribbean Summer School’’ tam size göre bir program demektir.

Programımızın sonunda sizde göreceksiniz ki yabancı dil konuşma probleminiz artık kalmamıştır. Bununla birlikte programımız sizlere birçok benzersiz yenilikler sunmaktadır. Programımız ile karayipleri keşfedecek ve hayatın tadını burada alacaksınız. Egzotik bir ortamda 17 gün boyunca yerel halk ile bulunacak, karayip kültürünü en yakından tanıma fırsatını bu program ile elde edeceksiniz. Birçok farklı kültürü burada görebileceksiniz, O meşhur ‘’Rasta Man’’ leri, karayiplerle özleşmiş kapaklı çamaşır makinelerini, Amerikan tarzı okul otobüslerini.. tabi ki de karayipler denilince akla yemekleri gelir ve ilginç yemek kültürü kendi mutfağında karayip aşçılarıyla beraber öğreneceksiniz. Karnaval denilince akıllara hep Brezilya gelir fakat karayipler fikrinizi değiştirecektir. Egzotik ortamda cennetten bir parça diye adlandırdığımız karayiplerde hayatınızda tadını ve adını dahi bilmediğiniz mükemmel tropikal meyvelerini dalından koparmak ve botanik bahçelerinde birbirinden farklı tropikal bitkileri yerinde öğreneceğiz. Ülkemizde anca hayvanat bahçesinde görebileceğimiz tropikal hayvanları her an her yerde görmek, birbirinden farklı sokak sanatçılarına yerinde tanık olmak, farklı spor dalları öğrenmek, karayiplilerle yeni oyunlar keşfetmek, birbirinden güzel beyaz kum ve deniz kabuğu sahillerinde vakit geçirmek, yağmur ormanlarında yürüyüşler yapmak, doğayı tanımak, çıplak gözle bile görülen rengarenk balıkları turkuaz denizinde izlemek, Atlantik okyanusunda deniz kaplumbağalarıyla beraber yüzmek ve bir çok balığı özellikleriyle öğrenmek, karayipler doğa ve el sanatını uzmanlarıyla beraber deneyimlemek, birbirinden ilginç ürünlere tanıklık edeceğiniz karayip pazarlarını gezmek ve bilmediğiniz dinler öğrenmek; yani kısacası dünyanın en ilginç ve uzak kültürünü bizlerle beraber öğrenmek ve keşfetmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Daha ne bekliyorsunuz. Do it!

Vize için yardım ediyor musunuz?

Dominik Cumhuriyeti, Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Türkiye’den yapılacak olan seyahatlarda herhangi bir transit vize ihtiyacı olan ülkeden vize alınması gerekiyorsa o ülkeden vizeleri almalarını sağlamak amaçlı resmi davet mektupları hazırlanması ve vize randevuları almaları konularında yardımcı oluyoruz.

Seyahat sigortası durumu nedir?

Vize alması gerekenlere zaten zorunlu olmakla beraber bütün katılımcılarımıza seyahat ve kaza sigortası yaptırmalarını zorunlu kılıyoruz.

“Caribbean Summer School!” Programına dahil olmam için kaç yaşında olmam gerekir?

Programımıza katılım için yaş şartı koşulu yoktur. Her yaşta birey programımıza dahil olabilir.

Yanımda neler getirmeliyim?

Neyin getirileceğine ilişkin daha fazla bilgi, yalnızca onaylanmış katılımcılara verilecek olan bilgi paketine eklenecektir.

Ülkenizdeki bazı yiyecek ve içecekleri (kültürlerarası gecede diğer katılımcılar ile paylaşmak için), oyunlarda, müzik aletlerinde veya programın diğer katılımcılarıyla paylaşmak istediğiniz diğer şeyleri getirmenizi öneririz.

İngilizce konuşamıyorum, gene de katılabilir miyim?

Evet, İngilizce bilme şartı aranmamaktadır. Amacımız; katılımcımızın İngilizcesini gelişmesini sağlamaktır.

Programa grup olarak dahil olduğumuzda indirim var mıdır?

Evet, Kurumumuz olarak bu indirimi uyguluyoruz. Gruptaki kişi sayısı ve diğer detayları lütfen iletişim kişimizle görüşünüz.

“Caribbean Summer School!” Programına dahil olmak için özel yeteneklere ihtiyacım var mı?

Elbette, yüzünüzde heyecan, motivasyon ve gülümseme ile gelmenizi istiyoruz: )

“Caribbean Summer School!” Programı kimler tarafından organize edilmektedir?

Programımız; kurumumuzun; Caribbean Education and Culture Foundation (CECF), University of St. Maarten ve Avrupa Birliği Ülkeleri ile Türkiye’de temsilciğini üstlendiği Ege Ekoturizm Derneği adı altında organize ettiği bir programdır.

Nasıl Başvurabilirim ve Programın ücreti ne kadardır ?

“Başvur!” bölümünden başvurunuzu tamamlamanız dahilinde sizlerle 24 saat içinde telefon ve mail yoluyla iletişime geçeceğiz. Ve bu sayede; Programların ücretleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Not: LÜTFEN Başvur! bölümünün sonunda "Sizlerin Program hakkında soru ya da yorumları:" kısmına da soru ya da yorumlarınızı yazmaktan çekinmeyiniz!

...
Loading