Kangroos Company / Kangroos Backpacker Hostel

Hostel Nedir?

Hostel nedir diye sorduğumda belki bir çoğunuz biliyordur fakat beklide hiç deneyimleme fırsatınız olmamıştır. Peki deneyimlemek bizimle tarihi Rum evlerinde deneyimlemek istermisiniz?

Hostel, düşük bütçe ile seyahat eden Sırt çantalılar, gezginler, öğrenciler için ucuz konaklama fırsatı sağlayan, çoğunlukla mutfağı da olan küçük otellerdir. Bu küçük otellerde odaların bir kısmında, bazılarımızın öğrenci yurtlarından aşina olduğu ranzalar ve yataklar bulunur.

Hostel, konaklamanın en ucuz ve en sosyal yollarından birisidir. Eğer düşük bütçeli seyahat edecekseniz ve uzun süre yolda olmak düşüncesindeyseniz hostel en doğru seçim olacaktır. Daha samimi atmosfere sahip olan hostellerde tanışacağınız insanlar hayatınızı değiştirebilir.
Dünyanın farklı yerlerinden arkadaş edinmek için daha güzel bir yer olabilir mi?

Erkeklerle aynı odada kalmak istemiyorum diye dert etmeyin bir çok hostelde olduğu gibi bizim hostelimizde de kız ve erkekler için ayrı odalar var.

Hostelimizle İlgili

Hostelimiz 2 senedir aktif olarak çalışan bir hosteldir ve müşterilerimizin memnuniyeti artı güvenliği bizim için en önemli noktadır.

Hostelimizde mutfağımız mevcuttur ve burası sizlerin kullanımına açıktır.Yemek yapmayı biliyorsanız sizi mutfağa alabiliriz bu bizler içinde iyi olur:)

Hostelimiz de özel odamız vardır. Parasını ödedikten sonra neden olmasın:)

Hostelimizde bazı uymanız gereken kurallar vardır bunlardan bazıları;
-Muhabbetçi olmaya özen gösteriniz.
-Yemek yaptıysanız en az 3 kişilik fazla yapınız. Yemekler artmaz, burası Ayvalık; her yer
kedi:)
-Yemek yaptıktan sonra please bulaşıkları yıkayınız.
– Duş aldıktan sonra bir zahmet temiz bırakalım!

Sally and her daughther, Australia

We have had the most amazing time staying in the King Room at Kangroos Backpacker Hostel! Mesut and Dincer are very funny and communicative. They are helpful and we enjoyed their company a lot. The guesthouse is located in a nice area of Ayvalik and the view from the roof top (king room) is amazing. I strongly recommend Mesut and Dincers guesthouse to everyone who wants to have an unique time in Ayvalik!
Cheers!
Sally

Odile, France

Very friendly hosts, good family run B&B, great breakfast, and lovely room! Host made us feel very welcome and provided room options on arrival; even though the terrace option was a little daunting, we were given the option of a lovely double bed room which we thoroughly enjoyed. Neighborhood was quiet, pretty and peaceful.

All the best

Odile

Monika and Justin, Hungary

Mesut and Dincer were really kind and accommodating in this guesthouse in the center of Ayvalik. We had a really good time and loved this litte seaside town! Thanks a lot for taking care of us, answering all our questions and also especially being flexible and allowing us to change rooms. that made everything perfect! 🙂
It was cool to get to know about your projects as well!
all the best,
Monika and Justin

Francine, Canada

We loved staying at the Kangroos Backpacker Hostel. Mesut and Dincer were very welcoming and generous hosts and we enjoyed meeting them. The guesthouse is simple but comfortable and in a great location. We would definitely recommend it.

Best wishes!

Francine

Ayvalık

Ayvalık, Balıkesir’in bir ilçesi olup, Ege Bölgesi sınırları içerisindedir.Ayvalık, Yunan Adalarından Midilli’ye (Lesbos) de çok yakındır.

Ayvalık tostu, ünlü Sarımsaklı Plajı ve zeytinyağı ile tanıdığı Kuzey Ege’nin nadide bir parçası. Ancak ona vakit ayırıp birkaç gün geçirdiğinizde bir tomurcuk gibi çiçek açan, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle kendine hayran bırakan pek çok bilinmeyen değere sahip. Ayvalık’ın 22 tane adası bulunmaktadır ve Türkiye’nin en büyük Tabiat parkı buradadır. Eski bir Rum yerleşimi olan Ayvalık’ta, 4 bin civarında tarihi ev bulunuyor. Ayvalık yöresine özgü sarımsak taşından inşa edilen 1860 adet ev, cumbaları, ferforjeleri, zarif kapıları, alınlıklarında bulunan işlemeleriyle ile sayı bakımından Türkiye’nin en fazla tescillenmiş evi burada bulunmaktadır.

Tabikide Ayvalık denilince akla zeytinyağı gelmektedir. Türkiye’nin en kalite zeytinyağını bulabileceğiniz tek adrestir Ayvalık!

Ayvalık’a 20 km mesafede yer alan Bergama-Ayvalık arasında kalan Kozak Yaylası’nın doğal bitki örtüsü fıstık çamı ağaçları. 16 köyden oluşan bölgede bulunan 5 milyon civarında fıstık çamı ağacından yılda 800 tondan fazla fıstık elde ediliyor. Ve tabiki de Cunda…

Backpacker Facebook
Backpacker Instagram
Backpacker AirBnb