Kangroos Company / Hikayemiz

Hikayemiz

Kangroos Company, Türkiye’nin en büyük topluluklarından biri olmakla birlikte uluslararası boyutta çalışmaktadır. Şirketimizin temsilciliklerinin bulunduğu noktalar Avrupa, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Karayipler ve Avusturalya’dır.

Dünümüzden bugünümüze ışık tutmak gerekirse; Kangroos Company uzun emekler sonucunda meydana gelmiş bir şirkettir. Şirket ismini almadan önce birçok sektörde boy göstermiştir. Bunlardan bazıları organizasyon ve eğlence sektörü, turizm sektörü, kültür ve eğitim dalının yanı sıra ulusal ve uluslararası boyutta yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile de deneyim kazanmıştır.

İlk olarak 2012 yılında organizasyon ve eğlence sektöründe Zonguldak’ta Barcode Organizasyon ismi ile amatör olarak tarih sahnesinde yerini almayı başarmıştır. 2012 yılından sonra yaptığı faaliyetler ve sosyal sorumluluk projeleri ile vizyon ve misyon sahibi olmayı başarmıştır.

Kangroos Company en ciddi iş girişimini 2015 yılında Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bir butik otel işleterek gerçekleştirmiştir. 2015 yılının ardından her sene yaz aylarında Ayvalık ilçesinde yazlık işletmelere sahip olmuş, 2016 yılında Ayvalık’ta bir ilk gerçekleştirerek Hostel açmayı başarmıştır. “Kangroos Backpacker Hostel” adlı işletmemiz devamlılık sağlayarak 2017 yılında da turizm
sektöründe yoluna devam etmiştir.

2010-2016 yılları arasında ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projeleri alanında çalışmalara hız kesmeden devam edilmiş, bunun meyvesi olarak da 2016 yılında “Ege Ekoturizm Derneği” ortaya çıkmıştır.

Ege Ekoturizm Derneği ile birlikte yapılan projeler kurumsal bir çerçevede gerçekleşmeye başlamış, derneğimizin yoğun çalışmaları ile denizaşırı ülkelerden olan Karayiplerdeki adalara Erasmus+ programları adı altında Türkiye’den ilk defa bir ortaklık kurulmuştur. 2017 yılında Karayip adalarında yapılan çalışmalar sonucunda “Kangroos Company” en büyük çalışmalarını burada gerçekleştirmeye karar vermiştir.

Kangroos Company varlığını ilk olarak Karayip ülkelerinden Saint Maarten’de göstermeye başlamıştır. Şirketimizin Karayiplerdeki ilk faaliyetleri arasında yer alan uluslararası gönüllülük projesi “DoitCaribbean! – Learn & Explore” isimli programı hayata geçirilmiştir.

2017 yılında Karayip adalarında eğitim ve kültürel alanında da çalışmalarına devam etmek amacıyla Caribbean Education and Culture Foundation (CECF) ile birlikte işbirliği kararı alınmıştır. Bu sayede; Avrupa, Amerika, Avusturalya ve İngiltere gibi birçok ülkede var olan dil kursu ve uluslararası programlar seçeneğini Karayip adalarında da gerçekleştirilmesi şirket olarak onaylanmıştır.

Karayip adalarından St. Maarten, Dominik Cumhuriyeti ile Küba’da Caribbean Education and Culture Foundation (CECF) ve Avrupa Birliği Ülkeleri ile Türkiye’de temsilciğini üstlendiği Ege Ekoturizm Derneği adı altında “DoitCaribbean!- Learn & Explore” ve “Caribbean Summer School” programları uygulanmaya başlamıştır.

Büyük hızla devam ettirdiğimiz çalışmalarımıza 2018 Yılı itibariyle şirketler topluluğumuzun altında bir diğer faaliyetin ‘Caribbean Language School’’ olmasına karar kılınmıştır.