Kangroos Company / Program Hakkında

Do It Caribbean

“DoitCaribbean! Tour!” Programı ; Karayiplerde, Caribbean Education and Culture Foundation (CECF) ve Avrupa Birliği Ülkeleri ile Türkiye’de temsilciğini üstlendiği Ege Ekoturizm Derneği adı altında organize ettiği bir programdır.

Programımız; gönüllük faaliyetleri ile birlikte macera sevenlere, egzotik bir ortamda yerel halkla karayip kültürünü daha yakından tanıma fırsatı sunuyor.

St. Maarten, Küba ve Dominik Cumhuriyet’inde gerçekleşen 9 günlük “DoitCaribbean! Tour!” Programımıza dahil olan katılımcılarımız, Karayiplerde unutulmaz bir yaşam ile buluşacaklardır.

Karayiplerin en güzel ülkelerinde organize edilen bu program; Türkiye ve Avrupa’dan dahil olan gençlerin farklı kültürler keşfetme ve sosyal sorumluluk bilincini arttırmak amaçlı bir programıdır.

Programımıza dahil olan katılımcılarımızda dil becerilerini geliştirmeyi, farklı kültürleri, aileleri ve kampüs yaşamını tanımalarını sağlamayı, dünyaca ünlü yerleri ziyaret etmeyi, yeni arkadaşlar kurmalarını, kültürlerarası anlayışı güçlendirmeyi ve teşvik etmeyi, toplulukla işbirliği yapmak ve sorumluluk değerlerini bütünleştirmeyi hedefliyoruz.

Uluslararası öğrencilerimize yönelik misyon ve değerlerimiz:

1Dil becerilerini geliştirmek
2Farklı kültürleri, aileleri ve kampüs yaşamını tanımasını sağlamak
3Dünyaca ünlü yerleri ziyaret etmek
4Yeni arkadaşlar edinmek
5Kültürlerarası anlayışı güçlendirmek ve teşvik etmek
6Toplulukla işbirliği yapmak ve sorumluluk değerlerini bütünleştirmek